Leidimas gyventi Lietuvoje – svarbus dokumentas, leidžiantis trečiųjų šalių piliečiams oficialiai gyventi bei dirbti mūsų šalyje
Kadangi Lietuvos verslininkai pastaraisiais metais jaučia didelį darbuotojų stygių, todėl yra priversti ieškoti alternatyvių įdarbinimo sprendimų. O dažniausiai toli ieškoti ir nereikia. Šiais laikais Jūsų verslas nebus pasmerktas „merdėti“, nes savo įmonėje galite įdarbinti puikius darbuotojus iš Ukrainos, Baltarusijos, Indijos ar kitų trečiųjų šalių. Tokiu būdu Jūs ne tik leisite šiems darbuotojams įgyti daugiau patirties, tačiau ir neleisite sužlugti savo verslo idėjoms. Beje, užsieniečių įdarbinimas ne tik sukuria darbuotojų įvairovę Lietuvoje, bet ir ženkliai prisideda prie tolerancijos skatinimo.

Svarbiausias dalykas, kuriuo reikės pasirūpinti, norint, kad užsieniečiai galėtų dirbti Jūsų įmonėje – tai legalus jų atvykimas į Lietuvą bei įdarbinimas. Norint dirbti skaidriai, bus reikalingas leidimas dirbti arba leidimas gyventi Lietuvoje.
Leidimas gyventi Lietuvoje visiems skiriamas bendrąja tvarka, tačiau kiekvienu atveju yra nagrinėjamos skirtingos asmens atvykimo aplinkybės. Priklausomai nuo planuojamos darbo trukmės, darbuotojams reikalinga nacionalinė viza D (darbo viza Lietuvoje), leidimas laikinai gyventi Lietuvoje arba nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje.
Kiekvienu atveju siūlome kreiptis į mūsų Įdarbinimo paslaugų centrą. Mes ne tik pasiūlysime geriausius kandidatus Jūsų įmonei, tačiau ir sutvarkysime visus reikiamus dokumentus, kad pasirinkti darbuotojai galėtų kuo greičiau atvykti ir legaliai įsidarbinti.
Nacionalinė viza D (darbo viza Lietuvoje).Ką svarbu žinoti?
Kai piliečiai į Lietuvą atvyksta trumpam, pavyzdžiui, tik pasisvečiuoti, jiems paprastai suteikiama Šengeno viza (trumpalaikė, C arba oro uosto tranzitinė, A). Tačiau reikia žinoti, kad su šia darbo viza Lietuvoje dirbti uždrausta.
Norintiems dirbti turi būti suteikta nacionalinė „darbo viza Lietuvoje“. Ji būna daugkartinė. Daugkartinė viza suteikiama, kai asmuo atvyksta į Lietuvą vykdyti teisėtą veiklą (pavyzdžiui, studijuoti, dirbti, atlikti mokslinius turimus ir kita).
„Darbo viza Lietuvoje“ suteikiama tik tuo atveju, jei užsienietis šioje šalyje ketina mokytis, dirbti ar atlikti kitą legalią veiklą ne ilgesniam, kaip 12 mėnesių laikotarpiui.
Mėlynoji kortelė (Blue Card)
Mėlynoji kortelė suteikiama aukštos kvalifikacijos darbuotojams. Kiekvienoje šalyje šio dokumento galiojimo laikas nustatomas skirtingai, tačiau standartiška jo trukmė 1 – 4 metai. Mėlynoji kortelė leidžia aukštos profesinės kvalifikacijos trečiųjų šalių piliečiams oficialiai gyventi ir dirbti mūsų gimtinėje.